KDO A CO U NÁS TANCUJEME

KDO A CO U NÁS TANCUJEME

DOSPĚLÁCI A TANEC

Věková hranice pro dospělé u nás stanovena není, takže se u nás setkáte s tanečníky, kterým je třeba dvacet, ale i s tanečníky, kterým už je třeba 3x dvacet. Věk je pro nás jen číslo a tak s námi tancují všichni, které tanec především baví.

Na jednotlivých trénincích tak všichni pilujeme jak standardní tance, tak latinu, ale hlavně se věnujeme nácviku tanečních formací. Jedná se o tzv. skupinové tancování několika tanečních párů, které tvoří formaci.

Mezi naše formační předtančení tak patří např.:

 • Dance Must Go On… 2022
 • Dance Story 2020
 • Modrá ústřice 2019
 • Kalinka 2018
 • Smyslné tango 2017
 • Obrácená formace 2016

Kromě pravidelných tréninků v sokolovně ve Starém Městě pořádáme různé taneční semináře:

 • Salsa (Radek Kubiš)
 • Argentinské tango (Pavel a Evelína Jochovi)
 • Rokenrol (Jaromír Bártík)
 • a další…..

Při trénincích tanečních formací nově spolupracujeme s Natálií Otáhalovou, která v poslední řadě StarDance tančila s Matoušem Rumlem.

Aktuální data tréninků a tanečních akcí jsou uvedena na stránce AKTUÁLNĚ.

Naše společné taneční úspěchy ve formacích:

2018 – Showtime Ostrava – Zlaté umístění

2018 – Showtime Levice (Slovenská republika) – Zlaté umístění

2019 – Showtime Ostrava – Zlaté umístění

2019 – Showtime Levice – Zlaté umístění

2019 – Evropský pohár Showtime Balatonfüred (Maďarsko) – Zlaté umístění

2022 – Showtime Dance Praha 2022 – Zlaté umístění

2022 – Visegrad Finals Of Show HMI Dance tour 2022 Siófok (Maďarsko) – Zlaté umístění

Pokud máte zájem a chuť si zatancovat, naučit se v tanci něco nového, přijďte mezi nás.

Buď můžete přijít:

 • v civilu jenom omrknout situaci
 • ve sportovním a přímo do tancování skočit rovnýma nohama

Co je důležité vzít si na trénink s sebou:

 • dobrou náladu
 • dostatek tekutin

DĚTSKÝ TANEČNÍ KROUŽEK

Dětský taneční kroužek je určen pro děti navštěvující první stupeń základní školy, tedy ve věku od 7 do 12 let. Náplní kroužku jsou ze začátku rytmická cvičení, cvičení na správné držení těla, rozvoj koordinačních schopností, obratnosti a kreativity,  pohybové hry, postupně se bude přidávat taneční průprava a výuka standardních a latinskoamerických tanců. Třešničkou na dortu je nácvik společného předtančení, se kterým děti vystupují na různých společenských akcích a se kterým se účastní soutěží Showtime.

Protože se jedná o pohybové aktivity, oblečení by mělo být hlavně pohodlné a pružné, aby dětem umožňovalo pohyb a nikterak je v něm neomezovalo. Pro dívky to znamená nějaké tílko, tričko nebo top, šaty nad kolena, legíny, šátek přes boky. Vše tak, aby byla vidět kolena. Pro chlapce dlouhé tepláky nebo pohodlné kalhoty a tričko. Na nohy pro začátek jarmilky, cvičky nebo piškotky, následně možná bude potřeba i taneční obuv. Nedoporučujeme tenisky kvůli pevné a neklouzavé podrážce. Na každý trénink potom láhev s pitím.

Dětský taneční kroužek pak probíhá v SKC (sokolovna) ve Starém Městě každý týden v úterý, mimo svátků a dnů volna. Cena kroužku je 800 Kč za dítě za pololetí. Platba za kroužek bude provedena při prvním setkání v hotovosti pověřenému zástupci tanečního klubu TWEET, z.s., IČO 017 754 30, případně po dohodě platbou na účet.  Přihlášky je možné posílat e-mailem na adresu: tktweet@seznam.cz

Nejčastější dotazy rodičů dětí:

Dotaz:  Musí mít děti nějaké taneční základy ?

Odpověd´:  Nemusí, v kroužku se budou děti učit zpočátku správnému držení těla, rozpoznání rytmu, k tanci se propracujeme postupně a nenásilně.

Dotaz: Musí děti přijít v páru ?

Odpověd´:  Nemusí, případné taneční páry budou poskládány v průběhu pololetí.

Dotaz:  Budou děti veřejně vystupovat?

Odpověď´:  Pokud jim tančení půjde a budou- li mít zájem, mohou vystoupit na Tanečním večeru pořádaném naším klubem popřípadě se zúčastnit soutěží Showtime , také plánujeme vystoupení na reprezentačním plese Starého Města a dalších akcí.