AKTUÁLNĚ

AKTUÁLNĚ

Pojďte si s námi zatancovat… 🙂

Staroměstský taneční klub TWEET skvěle reprezentoval v maďarském Siófoku

Je to jako sen, před čtyřmi lety to byla taková nevinná myšlenka, jak okořenit tanečního ducha. Společná tweeťácká vášeň a píle po dvou letech Covidem ovlivněného života, rušení tanečních soutěží, omezeného cestování a různých restrikcí opět nám tanečníkům umožnila zabojovat o cenné kovy na mezinárodní taneční soutěži v Maďarsku.

Jak říká klasik: „Dáš-li srdce, bojovnost a vášeň do své činnosti, lze dokázat skoro cokoliv“. Nicméně každá mince má dvě strany. Chceš-li ochutnat sladké ovoce úspěchu, musíš obětovat své já kolektivu, jít cestou sebekázně a neúnavně pracovat na sobě.  

Taneční klub TWEET ze Starého Města si pro letošní taneční sezónu připravil vystoupení, ve formaci 6-ti tanečních párů, pod názvem „Dance Must Go On…“ / „Taneční zábava musí pokračovat…“. Na kvalifikační soutěži „ShowTime Dance Tour 2022“ v Praze se v měsíci květnu nominoval na evropský šampionát V4 Dance Cup.

Tato taneční soutěž „Visegrad Finals Of ShowTime Dance Tour“ probíhala v termínu od 16. 6. ÷ 19. 6. 2022 ve městě Siófok v Maďarsku. Cesta za dobrodružstvím, plna očekávání, směr Maďarsko, započala ve čtvrtek 16. 6. 2022. Po příjezdu se tanečníci ubytovali v hotelu Wellamarin ve městě Zamárdi přímo u malebné balatonské promenády, kde po ubytování vyrazili relaxovat po dlouhé cestě minibusem. Z rána následujícího dne následovalo mapování terénu do sportovní haly ve vedlejším městě Siófoku, kde se konal daný šampionát. Při vstupu do haly bylo nutno se zaregistrovat, každý tanečník obdržel identifikační náramek na ruku a pak tanečníci šli na tribunu obhlédnout konkurenci. V hale to jelo jako po běžícím páse, střídalo se vystoupení za vystoupením. Kolem tanečního parketu byly ze všech stran honosné opony a silné pódiové osvětlení. Několik neúprosných porotců z různých zemí za stoly před tanečním parketem svým profesorským okem vyhodnocovali kvalitu každého tanečního vystoupení. Následovalo ještě seznámení s prostory pro přípravu Tweeťáckého večerního vystoupení a povinné tzv. zahřátí tanečních bot formou tréninku.

Balatonské sluníčko šlo pomalu spát, což byl takový signál, že se blíží pro tanečníky něco velkolepého. Chvíle tanečníků Tweetu  přišla v podvečer dne 17.6.2022.  Po vyhlášení jména tanečního klubu TWEET všichni tanečníci  v jednom šiku vstupovali na scénu za doprovodu potlesku obecenstva. Všichni tančili s nadšením, srdcem a širokým úsměvem na líci. Dle ohlasů nejenom z obecenstva byli tweeťáci skutečně zlatým hřebem večera. Při vyhlašování výsledků moderátor přepínal mezi různými jazyky, podle toho, ze které země vítězové různých kategorií byli. Bylo to něco nepopsatelného, když tanečníci Tweetu uslyšeli jméno svého tanečního klubu TWEET s vyřčením: „Zlaté umístění“. Jejich jásot neznal mezí, i slza nejednomu ukápla dojetím ve stoje na stupínku nejvyšším před davy diváků.  Porotci tanečníkům gratulovali ke zlatému umístění. Taneční klub byl oceněn diplomem a každý z jeho tanečníků dostal vlastní medaili. Byl to skvělý pocit. Tweeťáci pak zástupcům soutěže po tomto vyhlášení na rozloučenou předali upomínkové dary od města Staré Města, které si s sebou do Maďarska přivezli. Po soutěži odjeli na ubytování a patřičně společně oslavili tento obrovský úspěch.

Následující zbylé dva dny v příjemném prostředí maďarské pohostinnosti, sluníčkem nad hlavou, zurčící vodou v bazénu či poznávacím výlet do města Tihany byly pro tanečníky už jen třešničkou na dortu. Každý příběh má svůj konec, tak se i tito zlatí tanečníci museli rozloučit s Maďarskem a vyrazit se zlatými medailemi na cestu k domovu.

Po letních prázdninách od září 2022 začne taneční klub Tweet opět psát nový taneční příběh pro sezónu 2022/23 v podání stávajících a věříme i nových zájemců o standardní i latinskoamerické tance. V tanečním klubu Tweet působí různé věkové kategorie od mladých juniorů až po ostřílené seniorské matadory. Taneční klub Tweet proto zve všechny, tak neváhejte a přijďte si k nám zatancovat.

Právě plánujeme zahajovat: 
Taneční kurzy pro začátečníky – dospěláci: 

Začínáme první lekcí v pondělí 27.2.2023 od 19 hod. – pondělky (SKC Staré Město) info na : https://www.tktweet.cz/tanecni-kurzy-2/

Pravidelné tréninky TK TWEET – dospělí: 

úterky – 18:30 – 20:30 – úterky (SKC Staré Město) – o letních prázdninách dle zájmu

SLEDUJTE NADÁLE TUTO STRÁNKU, KTEROU BUDEME AKTUALIZOVAT A PODÁVAT VÁM INFORMACE O DALŠÍM PRŮBĚHU NAŠICH KURZŮ A AKCÍ. 

UPOZORNĚNÍ!

Uvedený čas začátku tréninku není nějaká přibližná jednotka všeobecného pouťového srazu žáků 3.B, ale závazný termín začátku tanečního tréninku. Všichni tedy přicházejí VŽDY o něco dříve, abychom začínali ve stanovený čas!