AKTUÁLNĚ

AKTUÁLNĚ

Bronzový TK TWEET na mistroství světa taneční soutěže formací v Budapešti.

Minulý rok taneční klub TWEET ze Starého Města bojoval na tanečním parketu ve formaci 6-ti tanečních párů s vystoupení pod názvem „Dance Must Go On…“ / „Taneční zábava musí pokračovat…“ a doplul přes české kvalifikační soutěže až na evropský šampionát „Visegrad Finals Of ShowTime Dance Tour“ v maďarském Siófoku, kde zlaté medaile zdobily hruď našich tanečníků.

Letos se stejným tanečním trumfem si stanovili náročnější cíl a to dobýt amatérské světové taneční pódium plesových choreografií. Z důvodu nedostatku tanečních párů v letošní sezóně byli nuceni snížit počet tanečních párů ve formaci na pět či dokonce na čtyři.

V lednu odstartovali taneční sezónu plesových formací zahájením Reprezentačního plesu města Starého Města. O dva měsíce později se účastnili tanečního festivalu plesové choreografie a párového tance, nejdříve v postupové soutěži v Brně a následně na mistroství ČR plesových formací v kategorii Senioři 2 v Chrudimi, kde obsadili krásné dělené šesté místo a zůstali před branami večerního finále.

Jak tvrdí členové tanečního klubu: „My staroměští tanečníci máme bojovné srdce, dobrou náladu za každého počasí, otevřenou náruč k novicům, obětavý kolektiv a zejména neutichající nadšení z tance“. A proto do další letošní taneční soutěže, pod názvem Czech Dance Tour 2023 šli naši tanečníci TK TWEET s taneční pokorou, nebojácně a odhodláním.

Postupová taneční soutěž Czech Dance Tour, pořádaná Tanečním svazem ČR, odstartovala v dubnu letošního roku regionálním kolem v Univerzitním kampusu Brno, následovaný zemským kolem Morava a mistrostvím ČR. Skvělými dosaženými výsledky formačního vystoupení se TK TWEET nominoval na mistroství světa amatérských tanečních skupin, škol a klubů a to na taneční šampionát WDA v maďarské Budapešti, které probíhalo od 15. – 18. června 2023.

Cesta minibusem, plna očekávání, směr Budapešť započala ráno v sobotu 17.6.2023 od SKC Staré Město. Nejdříve po příjezdu do hlavního města Budapešti následovalo mapování cesty do sportovní haly, kde se konal daný šampionát. Při vstupu do haly bylo nutno se zaregistrovat, každý tanečník obdržel identifikační náramek na ruku a následně hurá si obhlédnout na tribunu mezinárodní konkurenci. Venku pálilo ostré sluníčko, ve sportovní hale pekelné horko k zalknutí, naplněná soutěžícími a fanoušky, stěny haly rezonovaly v rytmu hudby, atmosféra bouřlivá a střídalo se vystoupení za vystoupením.

Den D nadešel. Polední maďarské sluníčko snad hřálo ještě více, psala se neděle 18.7.2023. Formace tanečníků TK TWEET pod soutěžním číslem 671 nachystána u taneční baletizolové plochy, probíhá poslední kontrola ustrojení, soustředění, nastavení širokého úsměvu každého tanečníka a čeká se na povel od moderátora. Po příchodu na značky, přichází smluvený signál na spuštění hudby, vše by mělo prvními takty hudby již každou vteřinu začít. A v tu chvíli přerušili moderátoři soutěž z důvodu komplikované zdravotní nevolnosti předešlých tanečníků z úmorného vedra. Nastoupení tanečníci TK TWEET na soutěžní ploše musí nyní čekat několik minut do vyřešení této nepříjemné situace, čas se snad zastavil. Konečně, opětovný signál od poroty: „můžete pokračovat“. Adrenalin byl obrovský, naši tanečníci tančili s nadšením, srdcem a širokým úsměvem na líci. Obecenstvo hlasitě povzbuzovalo a na závěr nešetřilo potleskem. Na závěr soutěže v odpoledních hodinách proběhlo vyhlášení výsledků. Můžeme říct, že nikdy vás neomrzí slyšet své jméno na stupních vítězů na jakémkoliv soutěži amatérských tanečních klubů. „Jsme hrdi na dosaženou bronzovou medaili a předvedený výkon na tomto šampionátu“, shodli se všichni účastníci tanečního klubu TWEET. Jak porotci, tak i ostatní soutěžící nám gratulovali k bronzovému umístění. Byl to skvělý pocit na srdíčku. Prezidentce taneční soutěže WDA, paní Márii Szendi-Horváthové, jsme na rozloučenou předali upomínkové dary od města Starého Města. Po soutěži odjeli na ubytování a patřičně společně oslavili tento obrovský úspěch, který byl možná i na základě předsoutěžní perfektní vlasové úpravy pánů u Performance Barber Marka Šimíčka ve Starém Městě a tanečnic u Evy Andrýskové v Evka Kadeřnictví v Uherském Hradišti.

Následující den byl věnován návštěvě historického centra Budapeště, užívání příjemného prostředí maďarské pohostinnosti se sluníčkem nad hlavou. Každá pohádka má svůj konec, tak i my jsme se museli rozloučit s Maďarskem a vyrazit s hlavou plnou nepopsatelných zážitků na cestu k domovu.

Právě plánujeme zahajovat: 
Taneční kurzy pro začátečníky – dospěláci: 

Začínáme první lekcí v pondělí 26.2. 2024 od 19:30 hod. – pondělky (SKC Staré Město) info na : https://www.tktweet.cz/tanecni-kurzy-2/

Pravidelné tréninky TK TWEET – dospělí: 

úterky – 18:30 – 20:30 – úterky (SKC Staré Město) – o letních prázdninách dle zájmu

SLEDUJTE NADÁLE TUTO STRÁNKU, KTEROU BUDEME AKTUALIZOVAT A PODÁVAT VÁM INFORMACE O DALŠÍM PRŮBĚHU NAŠICH KURZŮ A AKCÍ. 

UPOZORNĚNÍ!

Uvedený čas začátku tréninku není nějaká přibližná jednotka všeobecného pouťového srazu žáků 3.B, ale závazný termín začátku tanečního tréninku. Všichni tedy přicházejí VŽDY o něco dříve, abychom začínali ve stanovený čas!